Подробни бележки за отглеждане на рапица

Информация за обработката на почвата С подготовката на горния слой поставяте основата за успешна жътва. Особено по отношение на наредбата за торовете и забраната на част от пестицидите, подготовката на почвата придобива съществено значение.

От компанията отчитат и друга промяна в потребителското поведение - намаляване на броя на резервациите и на пътникопотока на Летище Варна и увеличаване на този на Летище София.

в региона на Ямбол и селата в околността. За повече информация на посочения телефон!

При ранна сеитба и оптимални условия маслодайната рапица често може да развие повече от дванадесет листа. Следователно трябва да се предотврати прорастването.

През юли от жълтото море от цветя се образуват тъмни шушулки, които вече могат да се събират и обработват. Тъй като реколтата от рапица силно зависи от метеорологичните условия, подходящото време варира от място на място и от година на година.

и ориз … неолющен ориз (пади), пшеница, ечемик, фураж, царевица, соя, рапица

С предимство да се засяват обеззаразени с инсектициди семена и редовно да се обследват посевите за определяне числеността на неприятелите.

Радостина Донева: Нужна е Национална стратегия за Източнобалканската свиня

Песъкливите почви не задържат добре влагата, затова растенията трудно получават хранителни вещества при такава среда. Внесете добре угнил оборски тор, листовка или обикновени дървени стърготини – това ще ви помогне да задържите влагата и да осигурите на растенията хранене в достъпен за тях вид (воден разтвор).

Защита на рапицата наесен – ключът към обработване на рапица успех и високи добиви

Рапичната стъблена бълха е разпространена повсеместно и във висока плътност нанася огромни щети. Неприятелят развива едно поколение годишно. Зимува като яйце, ларва и възрастно насекомо. През септември възрастните започват усилено да се хранят и от края на септември до средата на декември снасят яйца.

Въпреки това, се допускат груби грешки при обработването и на първо място са уплътненията и сламените рогозки, чрез които корените на рапицата не растат.

Прекъсване на капилярното издигане на подземните води

Рапичен бръмбар - характеризира се с устойчивост на замръзване. В същото време паразитът започва да уврежда зимната рапица на етапа на образуване на пъпки.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Подробни бележки за отглеждане на рапица”

Leave a Reply

Gravatar